O spoločnosti 

Späť
Spoločnosť Závodský, s.r.o. bola založená v roku 1933. V tom čase bola v podstate jedinou hudobnou spoločnosťou v tomto regióne. V roku 1953 bola jej činnosť ukončená.

Dnes sa spoločnosť Závodský, s.r.o. zaoberá:

1. Distribúciou hudobných nosičov (veľkoobchod)
2. Maloobchodnou činnosťou (vlastné predajne)
3. Vydavateľskou činnosťou

1. Distribúcia - veľkoobchod (dodávatelia, odberatelia)
V súčasnosti je spoločnosť Závodský, s.r.o. najväčšou hudobno-distribučnou spoločnosťou na Slovensku. V Českej republike je zriadená pobočka.
Na dodávateľskej strane spolupracuje spoločnosť so známymi nadnárodnými hudobnými spoločnosťymi ako EMI, Sony BMG Music Entertainment, Universal Music a Warner Music. Ďalej má spoločnosť výhradné zastúpenie pre Slovensko od spoločností ZYX Music a Disky Communications. . Nakoniec spoločnosť spolupracuje takmer so všetkými slovenskými, českými ako aj zahraničnými hudobnými vydavateľstvami ako napr. Croatia Records.

2. Maloobchod (vlastné predajne)
Spoločnosť sa riadi filozofiou ako byť efektívny a byť čo najbližšie potrebám svojich konečných spotrebiteľov a preto zriadila 6 vlastných a 2 franchisingové predajne, ktoré sú sústredené v najväčších mestách na Slovensku.

V nadväznosti na uvedené spoločnosť rozbehla katalógový predaj, ktorý je v súčasnosti veľmi populárny u konečných spotrebiteľov.

3. Vydavateľstvo 

Spoločnosť Závodský, s.r.o. je zároveň vydavateľstvom, ktoré nadväzuje na tradíciu a je pokračovateľom Škvrna Records (1990-1998).
Od začiatku 90-tych rokov vydalo vydavateľstvo viac ako 60 titulov slovenských interpretov. Mnohí z nich získali prestížne ocenenia na festivaloch slovenskej GRAMMY. Z najznámejších interpretov vymenujeme aspoň skupinu IMT Smile (objav roka), Bukasový masív (top Slovak country), Gladiator („skupina roka“ po vydaní ich tretieho albumu), SENZUS (viac ako 200 tisíc predaných nosičov),v súčasnosti Kmeťo Band, speváci ako Jana Kocianová, Soňa Horňáková, hudobníci Tamaškovič & Jančár (Jazz), Jindřich Pazdera (vážna hudba), Jožka Černý, Josef Laufer, Dalmatínski trubadúri (najväčšie hity jadranských prístavov a pláží) a množstvo rozprávok pre deti od najpopulárnejšieho detského spisovateľa Pavla Dobšinského. Skupina Kmeťo Band, ktorá je novinkou na slovenskej hudobnej scéne krstila svoje prvé CD „Buba Mara“ dňa 12.februára 2003 a v priebehu mesiaca získala platinovú platňu. V roku 2004 vydavateľstvo vydalo aj kompiláciu najúspešnejších slovenských videohitov na DVD s názvom Vráť trochu lásky medzi nás.
V júni 2005 vyšilo pokračovanie úspešného titulu Dalmatinski Trubaduri – Ribari.